ГОЛОВНЕ

Свято на вулиці садівників: Рада суттєво знизила акциз на плодово-ягідні вина

23.11.2018 15:45
 • Верховна рада України при затвердженні державного бюджету на 2019 рік і внесенні супутніх правок до податкового законодавства прийняла ряд рішень, які суттєво покращують умови ведення господарства для садівників, ягідників та малих виноробів. Про це під час конференції «Ягідництво України» заявив голова ГС «УКРСАДВИНПРОМ» Володимир Печко, який на ряду з групою народних депутатів добивався прийняття відповідних рішень.

  Зокрема, під час прийняття у Верховній раді України бюджету на наступний рік вдалося відстояти об’єм фінансування запропонований урядом за програмою державної підтримки садівництва, виноградарства і виноробства – всього на цю програму виділять 400 млн гривень.

  «Це значить, що програма буде діяти і вона дозволить нам садити далі сади і покращувати виробництво», – зазначив Володимир Печко.

  За його словами, також вдалося добитися прийняття іншого вкрай важливого рішення для галузі – щодо зрівняння розміру акцизу на плодово-ягідні вина із акцизом на виноградне вино (ініціатор поправки нардеп Олексій Мушак).

  «Якщо раніше акциз на плодово-ягідні вина був значно більшим, ніж у виноградних вин, то тепер він однаковий. Якщо раніше плодово-ягідні вина прирівнювались до лікеро-горілчаної продукції, то зараз вони прирівняні до виноробної продукції. Це дозволить нашим підприємствам отримувати додатковий прибуток в питанні переробки. Це окремий вид переробки», – зазначив Володимир Печко.

  Він повідомив, що парламент прийняв ще одну важливу новацію – рішення про віднесення малих виноробів до четвертої групи оподаткування. Ініціатором цієї поправки виступив народний депутат Роберт Горват.

  Голова ГС «УКРСАДВИНПРОМ» зазначив, що вищеперераховані зміни, вкупі з попередніми рішеннями Верховної ради та Кабінету міністрів про спрощення ліцензування для малих виноробів, істотно покращують становище садівників та малих виробників вина.

  Він повідомив, що через «драконівські» акцизи на плодово-ягідні вина, в Україні фактично було знищене виробництво цього виду продукції. Так, раніше Україна виробляла близько 52 млн декалітрів (1 декалітр дорівнює 10 літрів) плодово-ягідної продукції, що приблизно відповідало об’єму виноградного вина, яке вироблялося в нашій країні.

  «Зараз же Україна майже не виробляє плодово-ягідних вин, через високий акциз цей вид продукції імпортується з Німеччини, Вірменії, Азербайджана і інших країн. Тепер все зміниться Україна зможе забезпечити себе сама», – зазначив Володимир Печко.

  Він нагадав, що цього року в Україні обвалилися ціни на плодово-ягідну продукцію через високий врожай, в результаті чого значна частина врожаю так і залишилася в садах. Володимир Печко зазначив що цього можна було б уникнути, якби умови для виробництва плодово-ягідної продукції були покращені раніше.

  Володимир Печко зазначив, що завдячуючи прийнятим нововведенням господарства, які займаються садівництвом і ягідництвом, зараз зможуть займатися ще й виноробством і таким чином диверсифікувати виробництво.

  «Тобто зараз ми отримали найкращі умови, які були за останні роки для виноробних підприємств», – резюмував Володимир Печко.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: