НОВИНИ

Господарства у небезпеці: Україні загрожують наслідки глобального потепління

23.11.2018 09:58
 • Від нестачі вологи у літній період у найближчі роки будуть потерпати не лише господарства, розташовані на півдні України, а і центральні регіони, тому вчені НААН працюють над посухостійкими сортами с/г культур. Про це розповів директор інституту рослинництва ім. В.Я. Юрьєва НААН Віктор Кириченко. Більше про проблеми та досягнення сучасної агронауки можна у матеріалі з 100-річчя святкування Національної академії аграрних наук (НААН) «100 років «самотності» — як українська агронаука, попри все, виживає».

  Академік зазначив, що нині існує необхідність виведення більшої кількості посухостійких сортів зернових, кукурудзи та соняшнику.

  Для того, щоб не тільки зберегти, а і збільшити урожайність в Україні впродовж 10-ти найближчих років необхідно здійснити зміну сортів рослин на посухостійкі, переконаний вчений. Частину таких вітчизняні науковці уже вивели – на замовлення закордонних партнерів зі спекотних країн. Таких, як Туреччина, Казахстан, Монголія та південні регіони Китаю.

  До нас тягнуться, бо у зв’язку зі змінами клімату виникають проблеми у рослинництві. Усі занепокоєні. Там, де були раніше субтропіки, проявляються фактори опустелення, де напівстеп – тепер степ. На це треба реагувати. Ми є кризисними менеджерами для країн, де не зовсім сприятливі кліматичні умови. Наприклад, у Туреччині проживає 80 мільйонів населення – треба ж їх прогудувати, – каже Кариченко.

  Проблема не оминає і Україну. Наприклад, у зоні розташування Інституту рослинництва у Харківській області у 2018 році опади випадали 15 квітня, а потім лише у вересні, при температурі повітря 28 градусів. Треба створювати організми, які зможуть це витримувати.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: