НОВИНИ

Реформу адвокатури намагаються «проштовхнути» за допомогою маніпуляцій – думка

22.11.2018 17:16
 • Адміністрація президента України намагається за допомогою реформи взяти під контроль адвокатуру. Про це заявив блогер Сергій Лямець.

  «Завтра, в четвер 22 листопада 2018 року, може прозвучати фінальний акорд в реформі української адвокатури. Україна може рушити за сценарієм диктатури, який щойно спрацював у сусідній Туреччині. Там адвокатуру за формою надали свободу, а на ділі – паралізували. Це приблизно та ж схема, що записана в законопроекті N9055. Турецьких захисників притиснули, і населення стало побоюватися вступати в конфлікт з державою. Таким чином, в країні зміцнилася диктатура», – написав Лямець у своєму блозі на сайті «Українська правда».

  Він заявив, що створивши законопроект N9055, «Адміністрація президента раптово зіткнулася з організованим опором 45 тисяч адвокатів. Ті заявили, що «реформа адвокатури» закріпить в Україні диктатуру. Адвокати зажадали розробити інший проект реформи. Але Адміністрація президента має намір проштовхнути саме свій варіант реформи».

  За словами Лямця, адвокати вважають неприйнятним законопроект про реформу адвокатури, розроблений Адміністрацією президента.
  «За їх спільним висновком, законопроект N9055 призведе до того, що адвокати стануть повністю підконтрольні Адміністрації президента точно так же, як сьогодні підконтрольні суди і прокурори. Після цього зникне остання незалежна інстанція, яка відстоює інтереси клієнта, а не влади», – йдеться в блозі.

  Лямець зазначив, що цю позицію підтримала і Асоціація адвокатів України, яка об’єднує 45 тисяч адвокатів, яка ще на етапі розробки законопроекту заявляла, що законопроект «вкрай поганий». Проте, Адміністрація президента проштовхнула його в парламент.

  «За словами адвокатів, після «реформи» Адміністрація президента зможе по суті позбавити будь-якого клієнта захисту. Це дуже погана новина для всіх депутатів, для великого бізнесу і навіть для пенсіонерів. Адже якщо ви вирішите оскаржити порядок нарахування пенсії, а «зверху» дадуть рознарядку не ухвалювати рішення на користь пенсіонерів, – ви ніколи і ні за що не доб’єтеся в судах справедливості. Сенс судів зникне. Вони остаточно перетворяться в підрозділ Адміністрації президента і місцевих адміністрацій», – йдеться в блозі.

  За словами автора, Адміністрація президента намагається проштовхнути прийняття законопроекту шляхом «маніпуляцій». Зокрема, для того, щоб законопроект N9055 був прийнятий необхідний висновок профільного комітету Ради з правосуддя. За твердженням автора блогу, адвокати «зуміли переконати депутатів» в неприємності ухвалення закону і тому уже 2,5 місяців засідання комітету не відбувається.

  Лямець стверджує, що Адміністрація президента може спробувати скликати екстренного засідання комітету з іншого питання – схвалення законопроекту про закріплення в Конституції України стратегічного курсу України в ЄС і НАТО. За даними ЗМІ, напередодні Конституційний суд визнав конституційність таких змін – наступний крок перед винесенням на голосування Ради – схвалення комітету з правосуддя.

  Лямець вважає, що Адміністрація президента може використовувати цей привід щоб попутно комітет, який збереться, розглянув питання по законопроекту N9055. А для того, щоб законопроект був винесений в зал Ради, досить як позитивного так і негативного висновку.

  Також блогер стверджує, що Адміністрація президента просуваючи цей законопроект вдалася до інших маніпуляцій. Зокрема, подала новину про те, що даний законопроект підтримали окремі експерт Ради Європи, як рішення всього Ради Європи.

  Ще одна маніпуляція, на думку автора, те, що «Адміністрація президента імітувала суспільну підтримку законопроекту» заявивши, що її підтримує «Асоціація правників України», яка за інформацією Лямця, підконтрольна діючої влади. Ще ця організація нібито об’єднує тільки 4,2 тисячі сленгів, серед яких не тільки адвокати, а й судді, прокурори, держслужбовці, нотаріуси, юрисконсульти, вчені та судові Експерти.

  Блогер стверджує, що Адміністрація президента «вже давно «опрацьовує депутатів», схиляючи їх голосувати за реформу»

  Автор вважає, що влада буде намагатися протягнути законопроект хоча б в першому читанні, виходячи з того, що «сам факт першого читання означає, що в цілому «реформа адвокатури» пройде. Нехай навіть в неї внесуть зміни – все підряд змінити буде неможливо».

  Можливий другий варіант, на думку автора, – коли президентський законопроект вирішать злити в одне ціле з альтернативним. Як показує практика, це по суті означає прийняття президентського документа. Робоча група просто відмітає поправки, невигідні діючої влади – крім косметичних. До зали повторно виноситься потрібний їй документ, стверджує автор.

  Третій варіант, на думку автора статті, може розвиватися таким чином, що, якщо не набереться необхідних 226 голосів у Раді, законопроект буде ставитись на голосування доки голоси не знайдуться.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: