НОВИНИ

Експорт лохини скоротиться до 105 тис. тонн

22.11.2018 17:55
 • Після старту сезону поставок лохини з Чилі в жовтні виробники скорегували прогноз експорту цієї ягоди в свіжому вигляді до 105 тис. Тонн в порівнянні з 110 тис. тонн роком раніше. Про це повідомляє «АПК-Інформ».
  За оцінками трейдерів, в цьому році найбільш вдалі умови складуться на ринку замороженої лохини і близько 40 тис. тонн чилійських ягід будуть поставлені на переробку.
  «Згідно з прогнозом, ціни на заморожені фрукти будуть вище, що посприяє висновку на ринок тієї продукції, якості якої недостатньо для реалізації в свіжому вигляді», – заявив президент Чилійського комітету з голубиці Андрес Армстронг.
  Він додав, що індустрія змогла досягти рекордних обсягів минулого року, так як дуже велика частина врожаю відповідала експортним стандартам якості. У поточному сезоні причиною погіршення товарного вигляду ягід став град, що випав в центральних і південних районах Чилі. Як зауважив президент Чилійській національної федерації виробників фруктів (Fedefruta) Хорхе Валенсуела, найсильніше постраждали кісточкові та черешня. Крім того, град торкнувся плантації в регіонах Мауле і Нюбле.
  Як зауважив Андрес Армстронг, град швидше за все вплине на національне виробництво лохини, оскільки торкається велику територію, проте ступінь шкоди буде варіюватися.
  Сезон триватиме до квітня наступного року, при цьому основні обсяги масових поставок почнуться в другій половині листопада, що дещо пізніше звичайного.
  Близько 64% ​​чилійських фруктів призначені для ринку Північної Америки, 25% буде реалізовано на ринку Європи, інші 11% відправлять на азіатські ринки.
  «У ряді країн споживання голубики зросла. В Азії головним імпортером є Китай, за ним слідують Південна Корея, а також Тайвань і Японія, які споживання голубики в яких знаходиться приблизно на одному рівні », – додав Андрес Армстронг.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: