НОВИНИ

ЄС заборонить ввезення м’яса з країн з іншими правилами використання ветпрепаратів

22.11.2018 13:35
 • Європейський Союз може з 2022 року заборонити ввезення м’яса та інших продуктів тваринного походження з країн, в яких норми по використанню ветеринарних препаратів, зокрема антибіотиків та стимуляторів росту, відрізняються від прийнятих в ЄС. Про це повідомив експерт Європейської асоціації виробників ветеринарних препаратів AnimalhealthEurope Девід Джон в ході круглого столу «Система антимікробної резистентності у тваринництві» в Києві в середу, передає Інтерфакс-Україна.

  «Новий регламент про ветеринарну медицину передбачає, що ЄС зможе обмежувати імпорт тварин або тваринницької продукції з третіх країн, якщо ці країни не дотримуються правил, які відповідають або схожі на правила, встановлені в ЄС. Наприклад, якщо країни використовують стимулятори росту», — сказав Д.Джон.

  Європарламент, за його словами, вже схвалив цей регламент, зараз над ним працює Єврокомісія. Очікується, що документ буде введений в дію наступного тижня.

  «Дані норми не будуть застосовуватися ще 3 роки, і це дасть достатньо часу, щоб підготуватися до цих регламентів», — зазначив експерт.

  Він додав, що потенційні обмеження вже викликали питання з боку країн-учасниць Світової організації торгівлі.

  «Ми не знаємо, наскільки суворо застосовуватиметься це законодавство. Можливо, воно буде стосуватися тільки використання антибіотиків та стимуляторів росту. Деякі країни, наприклад, Бразилія, вже піднімають це питання в СОТ», — сказав Джон.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: