НОВИНИ

Рибопереробні заводи поблизу Азовського моря переживають кризу

22.11.2018 12:29
 • Азовське море залишилося практично без риби і ситуація тільки погіршується. Про це розповіла директор НДІ «Держводекологія», професор Київського національного торговельно-економічного університету Олена Сидоренко, передає Аgro-yug.

  «Із дикої морської риби Україна має в основному свій бичок. Але і з ним катастрофа. Як і з Азовським морем. Під контролем Держрибагентства там проводяться псевдонаукові лови. Виловлюється навіть малорозмірний бичок», — говорить вона.

  Хоча вилов малорозмірної риби заборонений на законодавчому рівні.

  «Якщо ви зловили такий бичок, то маєте зміститися на милю для подальшого лову. На практиці трюми забиваються малорозмірним, і лише потім судно переїжджає на нове місце», — розповідає Сидоренко.

  Вона згадує, що раніше Азовське море мало потужну кормову базу, там були величезні запаси риби, в тому числі, осетрових. Але осетрових давно знищили. І з огляду на те, що квоти на вилов  продовжують роздавати, на черзі — бичок.

  Рибопереробні заводи, які знаходяться поруч, відчувають гострий брак сировини. Аби завантажити свої потужності, вони починають розводити для себе кларієвого сома в бочках або іншу рибу.

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: