НОВИНИ

Стало відомо, чому фермери приховують факти отруєння худоби

22.11.2018 08:52
 • В Україні почастішали випадки отруєння рогатої худоби після випасу на оброблених хімікатами полях.Про це повідомив у своєму блозі Директор інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець, пише znaj.ua.

  “Не можу не відреагувати на тривожні сигнали від українських фермерів: відразу у декількох селах після випасу на кукурудзяних полях корови загинули. Селяни підозрюють, що справа в хімікатах, якими були оброблені поля, і кажуть, що випадок не перший”, – пише експерт.

  При цьому Чорнобривець стурбований тим, що подібні випадки приховуються фермерами через страх втратити дохід. Таким чином, експертизи та розслідування випадків загибелі худоби не проводяться, і причина таких випадків не встановлена.

  “Фермери панічно бояться розголосу, адже якщо факт застосування шкідливих препаратів встановлять – всіх тварин заберуть на забій. А це їх єдине джерело доходу: молоко та інші молочні продукти йдуть на продаж і є чи не єдиним джерелом доходу”, – пише Чорнобривець.

  Раніше в ЗМІ з’явилися матеріали про те, що український ринок заполонили російські контрафактні добрива, які потрапляють в країну без будь-якого контролю через корупційні схеми на залізниці і морських портах. Таким чином, неперевірені хімічні речовини можуть нашкодити грунту, вплинути на врожайність і, крім цього, представляють загрозу безпеці населення.

  “З тієї ж Росії контрафактні добрива без будь-якої перевірки якості і сертифікації, в обхід санкцій, надходять в продаж у нас в колосальних кількостях. Таким чином, хімікати невідомого складу масово потрапляють в нашу грунт, – адже вони дешевші за українські, – отруюючи рослини, худобу і потрапляючи на наші столи”, – стурбований експерт.

  На даний момент жодних заходів з припинення російської контрабанди з боку держави не вжито. На думку Юрія Чернобрывца, така ситуація вимагає негайних заходів: “Я вважаю, що питання контрафактних добрив потрібно негайно підняти на державному рівні і перекрити всі шляхи їх ввезення через порти і залізничне сполучення. Адже питання вже стоїть не у виборі між імпортом і місцевим продуктом, а в забезпеченні безпеки населення”.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: