НОВИНИ

В Україні суттєво піднялися ціни на сливи

20.11.2018 11:27
 • Ціни на сливу в Україні за тиждень виросли більш ніж в два рази. Про це повідомляють аналітики EastFruit.

  Середня оптова ціна на сливу вже досягає $2,0 за кг, хоча під час збирання попит на цей фрукт був мінімальним, так як експортні поставки сливи в Євросоюз з Україною в 2018 році були значно нижчі, ніж очікували садівники.

  Аналітики повідомляють, що такий високий рівень цін на сливу в Україні провокує імпорт для задоволення внутрішнього попиту, який у міру зростання цін продовжує знижуватися. Цікаво відзначити, що оптові ціни на сливу в сусідній Молдові в 8-10 разів нижче, ніж в Україні — там середня оптова ціна складає $0,24 за кг. При цьому в холодильниках знаходиться ще досить істотний обсяг сливи.

  Набагато дешевше, ніж в Україні, продають сливи також садівники в Грузії і Таджикистані — по $0,55 за кг і $0,37 за кг відповідно.

  Молдавські садівники вже давно освоїли технології тривалого зберігання сливи, яка дозволяє заробити на реалізації продукції за вищою ціною поза сезоном її збирання. У той же час в Україні садівники сливу, як правило, не зберігають тривалий час – розміщуючи її в холодильник лише для охолодження. Саме тому в даний час Україна є країною з найвищою ціною на цей фрукт в регіоні.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: