НОВИНИ

Визначено в яких регіонах шкодочинність гризунів на полях найвища

17.11.2018 10:16
 • Агрокліматичні умови останнього тижня в усіх природно-кліматичних зонах України сприяли збільшенню чисельності та шкодочинності мишоподібних гризунів. Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

  «Так, в Лісостепу відмічається збільшення чисельності мишоподібних гризунів, що зумовлено сприятливими погодними умовами та наявністю кормів. Зокрема, зросла заселеність гризунами площ під багаторічними травами, на незібраних полях кукурудзи, узбіччях доріг, лісосмугах. Гризуни на багаторічних травах заселили 85-100% площ за чисельності 1-6 жилих колоній на гектарі (Київська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька обл.)», — йдеться в повідомленні.

  Через міграцію гризунів у пошуках соковитої рослинності, помітно зростає заселеність посівів озимої пшениці та ріпаку, де на гектарі угіддя обліковується 1-3 жилих колоній (Вінницька, Сумська, Тернопільська, Чернівецька, ін. обл.), у кожній колонії по 2-8 жилі нори.

  Тим часом у зоні Полісся, повсюди триває заселення мишоподібними гризунами посівів озимих культур. Погодні умови із переважанням сухої відносно теплої, погоди минулого місяця та першої декади листопада сприяли міграції гризунів із узбіч доріг, інших природних місць резервацій у посіви озимих культур. Тому характер розміщення жилих колоній на посівах озимих зернових та ріпаку переважно з країв полів.

  «На заселених 10-56% обстежених площ озимини Житомирської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, інших областей нараховується 1-4, колоній на гектар. Із обстежених сільськогосподарських угідь зазначених областей найбільше заселені посіви багаторічних трав і сади. Середня чисельність жилих колоній на 1 гектарі становить відповідно 3 та 5, макс. 6-8 (Волинська, Житомирська, Івано- Франківська, Рівненська обл.), у кожній колонії по 4-10 жилі нори», — свідчать дані моніторингу.

  Зазначається також, що у Степу заселення посівів озимих культур у степових областях залишається переважно крайовим. Так, на 10-74% заселених площ озимих пшениці, ячменю та ріпаку Дніпропетровської, Запорізької, Кіровоградської, Одеської, Миколаївської, Луганської, інших областей нараховується 1-4 жилих колоній, де обліковують по 3-5, осередково в господарствах Херсонської області від 25 до 40 жилих нір в кожній.

  «Повсюди на багаторічних травах, необроблених полях після просапних культур їх чисельність становить 2-5 колоній на гектар. Подекуди в господарствах Херсонської області обліковують від 5 до 7 жилих колоній на гектарі, з чисельністю жилих нір на одну колонію від 20 до 50. Гризунами пошкоджено від 1 до 3% рослин озимих зернових, ріпаку та багаторічних трав у слабкому та середньому ступені. Наразі осередки надпорогової чисельності гризунів локалізовано», — інформує Держпродспоживслужба.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: