НОВИНИ

Україна зменшує імпорт винограду

16.11.2018 15:21
 • Україна імпортувала на 20 % менше столового винограду за серпень – жовтень 2018 року, порівняно з аналогічним періодом 2017-го, і продовжує нарощувати обсяги власного вирощування цієї культури. Про це повідомляє EastFruit.

  Зокрема, за минулі три місяці імпорт столового винограду в Україну знизився на 20 % проти даних 2017 року, незважаючи на досить привабливі ціни, пропоновані імпортерами на закордонну продукцію.

  Одна з причин зменшення імпорту – збільшення обсягів власного вирощування. Виробництво винограду в Україні зростає в міру того, як насичуються інші сегменти плодоовочевого бізнесу. На цей момент на ринку України спостерігається значний попит на саджанці столового винограду. Однак при цьому фахівці відзначають, що в національному реєстрі дуже мало перспективних і сучасних сортів столового винограду, що не дозволяє галузі розвиватися більш активно.

  «Якщо врахувати, що сусідня з Україною Молдова експортує близько 80 тис. тонн столового винограду в рік, то Україна цілком може поміняти статус нетто-імпортера цієї продукції на статус експортера. Зниження цін на яблука, ягоди, черешні, горіхи, сливу і деякі інші фрукти у 2018 році змусило виробників шукати альтернативу. Тому фермери південних регіонів і почали звертати увагу на столовий виноград. Садівники Півдня України вже активно відвідують Молдову і вивчають досвід із вирощування, зберігання та пакування винограду», – повідомляє EastFruit.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: