НОВИНИ

Чилі є світовим лідером в експорті столового винограду

15.11.2018 15:59
 • Приріст імпорту столового винограду в Південно-Східній Азії становить 28% на рік, що пояснюється зростанням населення, економіки і доходів. Світове лідерство в сегменті експорту столового винограду утримує Чилі через дзеркальної сезонності і використання американських підходів до стандартів якості. Про це заявив економіст інвестиційного центру ФАО Андрій Ярмак в ході Національної конференції «Столовий виноград Молдови: ефективне виробництво, зберігання і маркетинг», повідомляє EastFruit.

  «Найбільшим гравцем ринку столового винограду в Європі є Італія, завдяки відмінній якості своєї продукції і ефективного маркетингу і просування», – зазначив економіст ФАО.

  Говорячи про регіонах світу, які найбільшими темпами нарощують імпорт столового винограду, Андрій Ярмак виділив Південно-Східну Азію, де приріст імпорту становить 28% на рік, що пояснюється зростанням населення, економіки і доходів в країнах цієї частини світу. Наприклад, така країна як В’єтнам щороку подвоює імпорт винограду.

  «Також цікавий Близький Схід – там обсяги менше і зростання повільніше, але 7% в рік зростання краще, ніж витісняти інших на ринку ЄС, де зростання становить 0%», – зазначив він.

  За інформацією Андрія Ярмака, в даний момент роздрібні ціни на якісний виноград в цих країнах коливаються від $ 5 до $ 12 доларів США за кг.

  «При поставках продукції преміальної якості на ринки Близького Сходу і Південно-Східної Азії молдавський виробник може отримувати чисту ціну в 25-30 лей / кг ($ 1,22-1,47) при відвантаженні з господарства. Така ціна може бути цілком реальною, якщо буде вибудувана відповідна ланцюжок реалізації та логістики продукції. Це ціна за мінусом витрат на упаковку і транспорт », – пояснив Андрій Ярмак.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: