НОВИНИ

Через дощі та посуху Європа зазнала рекордних втрат врожаю цибулі

16.11.2018 09:56
 • В нинішньому сезоні європейські виробники зібрали найнижчий за останні 12 років урожай цибулі. Зниження валового збору спричинила несприятлива погода та скорочення посівних площ під культурою.Про це повідомляють аналітики Української плодоовочевої асоціації (УПОА) з посиланням на інформацію німецького агентства AMI.

  Зазначається, що зниження валового збору перш за все спричинила несприятлива погода, адже після рясних дощів у другій половині весни вже влітку плантації потерпали від спеки та посухи. Крім того, площа під цибулею в Євросоюзі в поточному році скоротилася на 3%, що також негативно вплинуло на обсягах виробництва.

  В результаті, європейські аграрії зуміли зібрати усього 5,16 млн. тонн цибулі, що на 15% менше показників минулого року. Нагадаємо, що в сезоні 2017/18 рр. валовий збір цибулі в ЄС сягнув 6,11 млн тонн, ставши найбільшим за останнє десятиліття.

  При цьому експерти підкреслюють, що найбільш різке зменшення виробництва спостерігається в Нідерландах, де зібрали лише 860 тис. тонн цибулі, що на 35% поступається минулорічним показникам. Зазначається також, що попри високі врожаї в Німеччині та Великобританії у порівнянні з минулим роком виробництво цибулі знизилось на 27%, в Франції — на 14% до рівня 280 тис. тонн.

  При цьому лідером серед виробників цибулі в Європі за результатами поточного сезону визнано Іспанію, де виробництво зросло на 10% до 1,43 млн. тонн.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: