НОВИНИ

На Дніпропетровщині тварин вакцинують від сказу за допомогою літаків

13.11.2018 16:48
 • В.о. начальника управління безпеки харчових продуктів і ветеринарної медицини ГУ Госпродпотребслужби в Дніпропетровській області Андрій Говтвян повідомив, що з 13 листопада почалася вакцинація диких м’ясоїдних тварин від сказу в Дніпропетровській області з використанням авіації, і вона пройде протягом 5-7 днів. Про це стало відомо на прес-конференції в ІА «МОСТ-ДНІПРО.

  «Держава виділила 13 млн гривень для щеплення в Дніпропетровській області. Такий вид вакцинації використовувався і раніше, тільки він проводився вручну: розладжуватися вакцина в лісосмугах, де живуть дикі м’ясоїдні тварини. Вперше в області це буде проходити з використанням авіації. Будуть використані 3 літаки АН-2, з їх допомогою буде поширюватися вакцина.

  20 доз буде йти на 1 км. кв. Буде оброблено 21 тис 795 кв.км і 435 898 доз вакцини. 4 райони не потрапляють під імунізацію: Васильківський, Покровський, Межівський, Петропавлівський в зв’язку з тим, що там заборонено польоти літаків. Там буде пізніше проведена пероральна імунізація вручну.

  Вакцина українського виробника, це брикети 3 х 5 см, вони поширюються з літаків в будь-які райони лісосмуги, де людина не завжди пройде.

  Контроль вакцинації буде проводитися через місяць з допомогою мисливців Дніпропетровської області. Мисливці відстріляють кілька диких лисиць, єнотовидних собак, і за допомогою лабораторних досліджень ми визначимо наскільки вдалою була вакцинація. У цю вакцину доданий тетрациклінової антибіотик, щоб можна було побачити, який відсоток тварин вакцинувалось.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: