НОВИНИ

Із грибів почали виробляти пральний порошок

13.11.2018 09:26
 • Датська компанія придумала ефективну альтернативу хімічному пранню Нікому і в голову не прийде, що прати речі можна за допомогою звичайних грибів. До цього здогадалася датська фірма Novozymes, на думку якої саме гриби надають субстанції ефективність, пише agrarii-razom.com.ua.

  Ефект виходить карколомний: чарівний порошок очистить все – будь то пляма від кетчупу або від жирної олії. Секрет криється в ферментах, повідомляє National Geographic.

  Ферменти, або ензими – зазвичай досить складні молекули білка, рибозими або їх комплекси, які прискорюють хімічні реакції в живих системах. Кожен фермент, згорнутий в певну структуру, прискорює відповідну хімічну реакцію: реагенти в такій реакції називаються субстратами, а отримувані речовини – продуктами. Так ось, дослідники з Данії придумали, як змусити гриби розщеплювати споживані ними з’єднання: для цього створили унікальний спосіб виділення ферментів.

  Органіка, що входить в раціон гриба, має властивості відлущування плям і жиру. Більш того, екологічний порошок здатний діяти за призначенням при низьких температурах, а це означає, що витрачати зайву енергію на підігрів води не потрібно. І значимий факт: порошок екологічно чистий. Тому через відсутність отруйних хімічних речовин природа від подібних прань не постраждає.

  Novozymes позиціонує себе як світовий лідер в галузі біологічних рішень, зокрема, в розробках ферментів для харчової, побутової, промислової продукції. Компанія стверджує, що разом зі світовим співтовариством, що підтримує збереження ресурсів планети і дбайливе ставлення до природи, прагне до поліпшення екологічно чистих виробничих показників.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: