НОВИНИ

Фермерів можуть змусити сплачувати податок за насіння

12.11.2018 16:28
 • Враховуючи брак фінансування розвитку галузі селекції нових сортів сільгоспкультур, канадським фермерам пропонують сплачувати податок за використання насіння. Ключові гравці ринку насінництва в Канаді виступили з пропозицією змінити умови стягнення коштів за використання насіння. Наразі до обговорення представлено дві моделі сплати податку, пише news.agropages.com.

  За словами канадських виробників насіння, у випадку з ріпаком більшість насіння купується сільгоспвиробниками щорічно, оскільки у виробництві домінують гібриди, а не сорти. Тим часом, у випадку з пшеницею фермери купують, в основному, сортове насіння, а частка гібридів становить не більше чверті ринку. Використовуючи сортову пшеницю, аграрії можуть повторно засівати поля насінням, вирощеним власними силами. Така ситуація ставить селекціонерів, які займаються розробкою нових різновидів пшениці, в невигідне становище. На думку дослідників і насіннєвих компаній, через це, грошей на фінансування програм по селекції культур наразі недостатньо.

  Враховуючи нинішній стан справ до обговорення було представлено дві потенційні моделі стягнення податку.

  Перша передбачає стягнення з сільгоспвиробників національного податку на всі нові різновиди культур, в цьому випадку роялті будуть передаватися селекціонерам на основі їх частки на ринку.

  Друга модель передбачає укладення спеціального контракту з фермерами, які купують нове насіння і потім використовують його повторно. В такому разі вони будуть змушені щорічно сплачувати компанії-виробнику відсоток.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: