НОВИНИ

Під Житомиром відкриють потужну сонячну електростанцію

11.11.2018 18:00
 • На Житомирщині, неподалік села Великі Низгірці Семенівської ОТГ, незабаром запрацює сонячна електростанція на площі у 30 га та потужністю 15 МгВт. Реалізує проект вартістю 17,5 млн євро компанія «BetterEnergyLLC», повідомляє berdpo.info.

  До 1 грудня поточного року на електростанції планують завершити процес покриття панелями, їх на об’єкті – 58 тисяч, розповів генеральний директор компанії-підрядника Олег Граматенко. Після цього електростанцію почнуть вводити в експлуатацію. Зокрема, здійснять підготовку до генерації, отримають ліцензію  та членство в енергоринку.

  За словами Олега Граматенка, ідеальна модель сонячної енергетики, яка запроваджена у світі, полягає в тому, що її споживання здійснюється населеними пунктами, які знаходяться поряд.  Тобто, електроенергію планують транспортувати до Бердичева, де обсяг споживання досить значний.

  Різниця між генерацією влітку та взимку відрізняється. Взимку ми даватимемо електроенергії у шість разів менше, ніж влітку. На даній  моделі максимальна генерація – з травня по вересень, – розповів Олег Граматенко. Відповідно, коли немає сонця, генерація відсутня. Моделі «накопичення» на сонячній електростанції поки що не існує.

  Раніше на місці, де нині будується електростанція, а це 30 га землі, були суцільні чагарники та сміттєзвалища. Нині ж, тут сучасний та гарний об’єкт. До того ж, родзинкою сонячної електростанції у Великих Низгірцях стане те, що вона функціонуватиме в комплексі з екофермою, де розводитимуть вівців  та перепілок. На ній  працюватимуть мешканці Семенівської ОТГ.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: