НОВИНИ

Ціни на імпортні продукти суттєво зміняться

10.11.2018 12:07
 • Згідно з постановою Кабміну, наприкінці жовтня на митниці запрацювала спрощена процедура контролю за продуктами харчування. На думку експертів таке нововведення може вплинути і на ціни в супермаркетах – вони можуть суттєво знизитися, пише etcetera.media.

  Ввезені в Україну продукти харчування більше не перевірятимуть кілька інстанцій, а перевірять тільки раз. Постанова безпосередньо відноситься до імпортних овочів і фруктів, риби, м’яса і яєць, алкоголю і кави.

  До впровадження системи «Єдиного вікна» кожен продукт перевірявся декількома інстанціями. Наприклад, соняшникова олія проходила екологічну, фітосанітарну і ветеринарно-санітарну перевірки.

  Отримання всіх необхідних документів затягувалося на 1-2 тижні, що неприйнятно для швидкопсувних продуктів. Щоб прискорити процес, постачальникам доводилося платити хабарі митникам і співробітникам інспекцій.

  Тепер для кожного продукту буде одна профільна перевірка, яка не повинна тривати довше 12 годин. Перевірка документації буде проходити в електронній формі.

  Експерти вважають, що за рахунок зниження витрат постачальників на доставку товару українці можуть сподіватися на зниження цін на імпортні продукти харчування.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: