НОВИНИ

На Волині вирощують італійський фундук елітних сортів

10.11.2018 11:16
 • Подружжя Олексія та Ірини Мельників з Волині взялись вирощувати екологічно-чистий фундук. Один гектар вже встигли засадити елітними сортами італійської селекції, повідомляє Департамент АПР Волинської ОДА.

  Попит на вирощування горіхів серед волинських садівників росте з кожним роком. Лише за поточний рік в межах області було закладено 51 га горіхових садів, 48 з яких — засадили фундуком. У свою чергу темпи збільшення площ під молодими горіховими садами випереджають минулорічні в 4 рази.

  За один сезон волинські садівники з гектару планують збирати по 3 тонни горіхів. Площу саду на наступний рік планують збільшити вдвічі.

  «При закладанні саду зіткнулись з проблемою кислих ґрунтів тому в міжряддях висаджували рослини, які впливають на зниження кислотності, окрім цього — вносили бактерії. У планах — займатись вирощуванням саме екологічного чистого фундука», — розповідає Ірина Мельник.

  Окрім горіхового саду сімейне господарство Мельників вирощує ревінь, вони одні з перших в області зайнялись виробництвом цієї культури для бізнесу.

  За словами Юрія Горобенка, директора Департаменту АПР Волинської ОДА, користуючись програмами компенсації вартості саджанців, за нинішній рік в Ківерцівському районі було закладено 24 га молодих горіхоплідних садів, в Іваничівському — 10 га.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: