НОВИНИ

Польща купуватиме українську капусту

09.11.2018 16:49
 • Польща вже найближчим часом може почати імпорт білокачанну капусту з інших країн, в тому числі і з України. Про це повідомляють аналітики Українського плодоовочевої асоціації (УПОА) з посиланням на інформацію гравців ринку.

  Як зазначається, шукати альтернативу на зовнішніх ринках польські компанії змушені через високі ціни на місцеву продукцію. Більш того, білокачанна капуста в Польщі продовжує дорожчати. Зокрема, тільки з початку поточного тижня ціни на цю продукцію зросли в середньому на 8%. Сьогодні на переробку капуста надходить по 0,70-0,90 злотих / кг (0,16-0,21 € / кг). Ціни на мііровом ринку варіюються в межах 0,90-1,30 злотих / кг (0,21-0,30 € / кг), однак продавці відзначають, що найчастіше угоди укладаються по 1-1,1 злотого / кг (0 , 23-0,26 € / кг).

  «Таким чином, ціни на білокачанну капусту в Польщі на сьогодні в 3,3-3,5 рази вище, ніж в аналогічний період минулого року і є рекордними для середини листопада за останні 10 років», – відзначають експерти.

  Таку різницю цін фахівці обґрунтовують в тому числі зниженням виробництва капусти в Польщі. Нагадаємо, що за попередніми підрахунками Головного управління статистики Польщі (GUS), в сезони-2018/19 валовий збір зазначеної продукції в країні склав лише 950 тис. Т, що на 6% менше, ніж в попередньому сезоні.

  Варто зазначити, що така ситуація вже стала приводом для імпорту. Зокрема, на наступному тижні польські гравці ринку очікують перші партії капусти з Німеччини. Але, з огляду на зниження врожаю і в цій країні, польські імпортери продовжують шукати інших постачальників, і не виключають, що ними можуть стати Україна, Білорусь і навіть Росія (адже імпорт російської продукції вже спостерігався в сезоні 2015/16).

  При цьому аналітики УПОА відзначають, що зараз ціни на білокачанну капусту в Україні складають 2,5-3,5 грн / кг або 0,08-0,11 € / кг, тобто в 2,6-2,7 разів нижче польських . Таким чином, українська продукція вже зараз може бути досить конкурентоспроможною в ціновому плані на ринку Польщі.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: