НОВИНИ

Мінагропрод не підтримує діалог з фермерами, фермери більше не вірять обіцянкам

08.11.2018 16:15
 • Міністерство аграрної політики та продовольства України не веде конструктивного діалогу із фермерською спільнотою, що не дозволяє зробити програму держпідтримки фермерських господарств ефективною. Фермери вже втомились від безрезультатних обіцянок міністерства і вже не вірять йому. Про це заявив голова Асоціації фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ) у Львівської області Кардаш Ярослав.

  «Мінагрополітики на рекламу того «фермерського мільярду» потратили більше ніж насправді видали грошей фермерам. І вони АФЗУ до того мільярда приписали, що працюють разом. А результатів то нуль. Є розмова, діалогу нема. Діалог має сенс, коли є результат», – повідомив Кардаш.

  Коментуючи чергові обіцянки Мінагрополітики надати дотації фермерам на гектар і на працівників, Кардаш заявив, що «добра частина фермерів не вірить, що вони дадуть гроші». Загалом ідею надання такого виду допомоги сам Кардаш вважає «непоганою ідеєю», яка могла б дати поштовх для створення нових господарств і легалізації тих господарств, які юридично не оформлені. «Але при нинішньому керівництві воно не дасть результатів», – переконаний Кардаш.

  Він також сумнівається, що програма державної підтримки фермерів на 2019 рік буде більш ефективною ніж у поточному році, коли виконання програми було повністю провалено.

  «Можливо, до виборів щось і дадуть. І то можливо. Але це буде не мільярд, не сотні мільйонів, це будуть лише мільйони», – вважає Кардаш.

  Говорячи про цьогорічну ситуацію в Україні щодо перевиробництва яблук, в результаті чого фермери не знають, що з ними робити, Кардаш зазначив, що нинішня підтримка садівництва з боки держави є малоефективною. Він переконаний, що має надаватись держпідтримка не лише на закладку садів, а й на створення переробних підприємств і камер тривалого зберігання фруктів – конкретно яблук.

  «Якщо б це б зробили фермери б мали можливість цю продукцію свою покласти в сховища і в подальшому її реалізувати, чи на внутрішньому, чи на зовнішньому ринку. Але держава про це не думає», – відзначив він.

  Нагадаємо, фермери проігнорували зустріч в Мінагрополітики щодо роздачі дотацій.

  Раніше у Мінагрополітики визнали провал програми держпідтримки фермерів у 2018 році. Прем’єра Володимир Гройсман обіцяв, що у поточному році особлива увага уряду буде сконцентрована на підтримці малих сільських господарств та фермерів, однак на практиці програму держпідтримки в черговий раз було провалено. Зокрема за останніми даними Мінагрополітики, з одного мільярда гривень, передбаченого урядом на допомогу фермера у поточному році, виділено лише 12 млн гривень.

  Тим часом у поточному році схоже знову повторюється минулорічна ситуація, коли більшість грошей з державного бюджету на підтримку аграріїв отримають великі агрохолдинги. Зокрема стало відомо, що підприємство Юрія Косюка (ТОВ «Вінницька», яка входить до складу агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт” (МХП) 1 листопада отримало 618 мільйонів гривень бюджетних дотацій, а загалом за рік – 812 мільйонів гривень.

  Як відомо у 2017 році підприємства холдингу МХП отримали рекордну суму дотацій – 1,4 млрд гривень, або приблизно 35% від загальної суми державної підтримки аграрної галузі. Другим найбільшим отримувачем дотацій став «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка— 517 млн гривень.

  Після скандалу з отриманням значної суми державних коштів агрохолдингами у 2018 році уряд вирішив змінити систему дотацій на програму підтримки тваринництва. В програму, зокрема, було додано нові форми державної підтримки, в тому числі і «часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкцію тваринницьких ферм і комплексів».

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: