НОВИНИ

В ЄС посилять правила використання антибіотиків у тваринництві

08.11.2018 09:30
 • Буде заборонено використання антибіотиків для зростання показників галузі тваринництва, а також у профілактичних цілях. Європарламент схвалив закон, згідно з яким посилять правила використання антибіотиків у тваринництві країн Євросоюзу, передає УкрАгроКонсалт.

  Згідно з новими правилами виробникам молока і м’яса в ЄС буде заборонено використання антибіотиків для зростання показників галузі тваринництва, а також в профілактичних цілях. Така заборона буде введена для боротьби з протимікробною резистентністю. Щонайменше 25 тис. людей щорічно помирають в Європі від стійких до протимікробних препаратів інфекцій. Вчені попереджають, що без реформи звичайні медичні втручання незабаром можуть стати неможливими.

  Використовувати антибіотики в тваринництві можна буде тільки при операціях або на індивідуальній основі. Якщо захворіє група тварин, фермери зможуть застосовувати антибіотики, щоб зупинити поширення хвороби. Зараз же в ЄС часто спостерігається ситуація, коли при захворюванні однієї тварини з метою профілактики лікують цілу групу.

  Новий закон також забороняє використання у ветеринарній медицині антибіотиків, що застосовуються для лікування людей.

  Експерти запевнили, що, попри зміни в законодавстві, буде зроблено все для того, щоб антибіотики залишалися доступними, коли вони будуть потрібні.

  Новий закон набуде чинності в 2022 році. Згідно з ним ветеринари будуть надавати дані про обсяги і продажі протимікробних препаратів, а імпортовані товари повинні будуть відповідати стандартам ЄС.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: