НОВИНИ

Майже 100% індійського імпорту соняшникової олії є українським продуктом

08.11.2018 08:49
 • У 2018/19 МР українська соняшникова олія на ринку Індії зіткнеться з запеклої конкуренцією з боку інших рослинних масел, що може привести до деякого зниження обсягів її імпорту даної країною. Такий прогноз в своєму виступі на конференції «Олійно-жирова промисловість-2018» в Києві 6 листопада озвучила консультант Agritel Вікторія Блажко. Про це повідомляє АПК-Інформ.

  Експерт, зокрема, нагадала, що за останні 10 років Індія в 4 рази збільшила імпортні закупівлі соняшникової олії на тлі мінімальних обсягів її внутрішнього виробництва, яке за підсумками попереднього сезону склало лише 75 тис. тонн.

  «Тим не менше, в поточному МР прогнозується зниження споживання і імпорту Індією соняшникової олії – на 400 і 300 тис. тонн відповідно – з огляду на посилення конкуренції з боку пальмової та соєвої олій. На сьогоднішній день практично вся соняшникова олія, яку імпортує Індія, є українського походження. На неї припадає 97% імпорту, що практично не залишає шансів конкурентам. Очікується, що Україна і далі буде утримувати лідируючі позиції на індійському ринку, проте в поточному сезоні поставки української олії можуть трохи знизитися в силу ряду причин», – прогнозує В.Блажко.

  При цьому вона пояснила, що очікуване зниження поставок в країну соняшникової олії буде обумовлено істотним підвищенням індійським урядом в 2017/18 МР імпортних мит, початого з метою підтримки внутрішнього виробництва масел, яке страждає через низькі ціни на імпортовану продукцію.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: