НОВИНИ

Українські томати невдовзі подорожчають

08.11.2018 07:30
 • Через негоду в Європі загострюється дефіцит помідорів. Сильні дощі і аномальні снігопади в Іспанії спровокували неврожай і викликали зменшення поставок помідорів. Про це повідомляє UBR.ua.

  У Європі ціни на помідори зросли на 5%.

  Як пояснила експерт «АПК-Інформ: овочі і фрукти» Тетяна Смирнова холодна погода в Іспанії свого часу приводила до 10-15% зростання цін на томати в ЄС. Чи не стане, на її думку, винятком і нинішній сезон. А слідом за цінами на зовнішніх риках неминуче подорожчання помідорів і в Україні.

  «Подорожчання продукції очікується до Нового року, і ціна буде вищою за нинішню як мінімум на 20-30%. На ній позначиться і подорожчання помідорів в Європі, і зростання собівартості їх виробництва в нашій країні », – пояснила Тетяна Смирнова.

  Заступник директора Уманського тепличного комбінату Андрій Гордій зазначає, що собівартість виробництва помідорів зросла як мінімум на 20-25%. В першу чергу збільшилися витрати на опалення, а також на добрива і необхідні для роботи імпортні матеріали.

  «Ми змушені скорочувати площі під помідорами і закривати старі теплиці», – зазначив він.

  Українські виробники намагатимуться відправити урожай на експорт. Вони відкрито говорять, що відправляти наші томати в Польщу за $ 1,5 (42 грн) за кг вигідніше, ніж здавати по внутрішній оптовій ціні в Україні.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: