НОВИНИ

Дефіцит груш: ціни на фрукти підскочили майже у 2 рази

06.11.2018 17:52
 • На тлі перевиробництва яблук і рекордно низьких цін, виробництво груш в Україні продовжує залишатися незаповненою нішею. За жовтень ціни на груші в Україні зросли більше, ніж в півтора рази, незважаючи на триваючу прибирання нового врожаю, передає EastFruit.

  На сьогоднішній день фермери України можуть продати кілограм якісної груші в середньому по $ 0,35 за кг, в той час як за кг яблука вони отримують лише половину від цієї ціни. Якщо ж виробник вирощує грушу сорту «Конференція» (Conference), то він може отримати за таку грушу навіть $ 0,53 за кг, при реалізації її на умовах самовивозу. Для порівняння, за грушу сорту «Конференція» у сусідній Польщі фермери отримують на 23% менше, а ціни на неї за місяць знизилися майже на 20%.

  Україна, незважаючи на ідеальні умови для вирощування якісної груші, залишається нетто-імпортером цих фруктів. Однак це не означає, що виробникам варто відразу кидатися в виробництво груші, так як у неї є свої особливості. Грушу набагато складніше вирощувати технологічно, і вона менш морозостійка, ніж більшість сортів яблука. Також потрібно врахувати, що в багатьох країнах Західної Європи вже кілька років поспіль спостерігається перевиробництво груші і що попит на неї не росте, так само як і на яблуко.

  Найбільшими світовими експортерами груш є Китай, Нідерланди, Бельгія, ПАР, Чилі та Італія. Україна в останні роки нарощувала експорт груш, проте займає лише 45Е місце в світі за обсягами експорту.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: