НОВИНИ

В аеропорту виявили сосиски, заражені африканською чумою свиней

06.11.2018 16:16
 • В аеропорту Хоккайдо у Японії у багажі пасажира з Пекіна були виявлені сосиски, заражені африканською чумою свиней (АЧС). Про це повідомляє УНН.

  “Пасажир прибув до аеропорту Хоккайдо з Пекіна 1 жовтня з упаковкою сосисок вагою 1,5 кг. ПЛР-аналіз зразка показав позитивну реакцію на АЧС”, – йдеться у повідомленні.

  У зв’язку з цим влада Японії посилила огляд в аеропортах.

  Уточнимо, що АЧС у Китаї цього року була зафіксована вперше за всю історію. Експерти відразу заявили про глобальну загрозу, оскільки саме у Китаї зосереджено близько половини світового поголів’я свиней. Країна виробляє 50% всієї свинини у світі і є головним її споживачем.

  В Україні ж вірус африканської чуми свиней неконтрольовано поширюється вже п’ятий рік поспіль. За цей час збитки фермерів (через ліквідацію зараженого поголів’я) досягли вже понад 170 млн грн.

  На тлі епідемії ціни на свинину і сало в Україні зростають рекордними темпами. За рік свинина, зокрема, додала в ціні близько 40%, а сало – понад 70%.

  На думку політика Сергія Тригубенка, боротися з АЧС нашій країні заважають кілька факторів: нескінченний процес реформування Держпродспоживслужби, відсутність профільного міністра (агрополітики), а також брак компетентних кадрів.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: