ГОЛОВНЕ

У Гройсмана знову пообіцяли згодом розпочати роздачу фермерам дотацій на гектар

06.11.2018 15:26
 • Міністерство аграрної політики і продовольсвта України анансовало, що механізм надання фермерам державної підтримки на гектар землі та на працівників запрацює найближчим часом. Наразі міністерство доносить фермерам інформацію про механізм надання такого виду допомоги. Таку інформацію на прес-конференції у вівторок озвучив заступник міністра аграрної політики і продовольства України з питань фермерства Віктор Шеремета, передає кореспондент Agronews.

  «Через годину у цьому залі (Мінагрополітики – ред.) ми збираємо представників областей, директорів обласних філій, керівників обласних організацій фермерів і їм доносимо цей порядок (надання державної підтримки – ред.), пояснюємо… Тобто фермер приходить у обласне відділення, подає заявку, подає перелік документів тих спрощених і вони формують реєстр, подають і фонд оплачує», – пообіцяв Шеремета відповідаючи на питання щодо термінів початку виплати державної допомоги фермерам на гектар і на працівників.

  За його інформацією, попередні підрахунки Мінагрополітики говорять про те, що на сьогоднішній день на отримання державної допомоги на гектар зможуть претендувати близько 2 тисяч фермерських господарств. Він нагадав, що дана дотація буде виділятися лише новоствореним господарствам, яким за законом вважається господарство, що існує не більше трьох років.

  Також Шеремета запевняє, що на дотацію на працівників фермерських господарств можуть претендувати всі 30 тисяч фермерських господарств України.

  «По дотації на члена господарства там практично усі 30 тисяч фермерських господарств можуть розраховувати на цю підтримку, якщо вони подадуть документи. Але для крупного господарства 30 тисяч це не гроші і вони не будуть претендувати, а от для маленького господарства 30 тисяч – це тонна солярки і можливість повністю на рік забезпечити себе дизельним пальним, для них цей вид допомоги буде цікавим», – вважає Шеремета.

  Більш детально про урядову ініціативу щодо надання фермерам державної підтримки на гектар та на працюючих можна почитати тут.

  Нагадаємо, раніше у Мінагрополітики визнали провал урядом премєра Володимира Гройсманапрограми держпідтримки фермерів у 2018 році. Зокрема за останніми даними Мінагрополітики, з одного мільярда гривень, передбаченого урядом на допомогу фермера у поточному році, виділено лише 12 млн гривень.

  Тим часом у поточному році схоже знову повторюється минулорічна ситуація, коли більшість грошей з державного бюджета на підтримку аграріїв отримають великі агрохолдинги. Зокрема стало відомо, що підприємство Юрія Косюка (ТОВ «Вінницька», яка входить до складу агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт” (МХП) 1 листопада отримало 618 мільйонів гривень бюджетних дотацій, а загалом за рік – 812 мільйонів гривень.

  Як відомо у 2017 році підприємства холдингу МХП отримали рекордну суму дотацій – 1,4 млрд гривень, або приблизно 35% від загальної суми державної підтримки аграрної галузі. Другим найбільшим отримувачем дотацій став «Укрлендфармінг» Олега Бахматюка— 517 млн гривень.

  Після скандалу з отриманням значної суми державних коштів агрохолдингами у 2018 році уряд вирішив змінити систему дотацій на програму підтримки тваринництва. В програму, зокрема, було додано нові форми державної підтримки, в тому числі і «часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкцію тваринницьких ферм і комплексів».

  Миронівський хлібопродукт (МХП) — найбільший виробник курятини в Україні. За оцінками самої компанії, вона займає 55% українського ринку курятини. На українському ринку МХП представлений торговими марками «Наша Ряба», «Легко», «Бащинский», «ФуаГра» тощо.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: