НОВИНИ

Американці поділилися досвідом дешевого і практичного зберігання зерна

03.11.2018 14:37
 • Незвичну для України технологію підлогового зберігання зерна на території елеваторів застосовують у США – його складують на великі купи, які потім накривають поліетиленовою плівкою. Про це учасникам проекту L. A. B. Logistics Agro Benchmark розповіли на залізничному зерновому терміналі сільгоспкооперативу МКС у Мілані, штат Канзас (США), пише ЦТС.

  Такий спосіб зберігання, хоч і не виглядає фундаментальним, але забезпечує необхідне збереження зернових і є економічно вигідним, дозволяючи економити на будівництві традиційних складів. Для складів під плівкою забезпечується вентиляція. Відразу після накриття туди закачується повітря – для того, щоб зерно краще сохло. Надалі повітря постійно відкачують і закачують.

  Наразі на території терміналу зберігається близько 200 тис. т зернових, з яких 80 тис. т – у силосах елеватора, а весь інший обсяг – на складах під плівкою. Один такий склад може вміщати до 27 тис. т зерна (на прикладі кукурудзи).

  Таким чином зерно можуть зберігати 2-3 роки. Однак, якщо склад “розпакували”, то зерно з нього намагаються продати за один, максимум – два тижні, оскільки закрити склад назад і забезпечити подальше збереження зернових вже стає проблематично. За словами керуючого терміналом, при такому зберіганні втрати зерна становлять 3-5%.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: