НОВИНИ

ЗВТ з Великою Британією на 20% розширить безмитні тарифні квоти для українських аграріїв

09.10.2020 14:02
youtube_com_id13349_650x411_650x410

Підписання угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю та стратегічне партнерство з Великою Британією означає збільшення безмитних тарифних квот на постачання української аграрної продукції до європейських країн, вважає голова українського офісу Українсько-британського сіті клубу Василь Мирошниченко. Про це повідомляє “Європейська правда”, пише agronews.ua.

Згідно з британським держстатом, минулорічний обсяг торгівлі між двома країнами становив 1,8 млрд фунтів. Але при цьому спільна аграрна політика ЄС обтяжувала Велику Британію, адже Сполучене Королівство, на відміну від багатьох інших великих країн ЄС, є імпортером харчових продуктів, а не їхнім експортером.

Саме тому підписання угоди допоможе Британії подбати про свою харчову безпеку – британські споживачі виграють від більшого вибору горіхів, меду, фруктів, овочів, курятини, олійних продуктів гарної якості та за доступною ціною. А українські виробники продуктів харчування зможуть на рівних конкурувати на британському ринку з виробниками з країн ЄС. А британські виробники зможуть більше продавати свого сільськогосподарського обладнання українським фермерам.

Важливо зазначити, що Угода повністю базується на положеннях Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Так, 98% всіх українських товарів матимуть вільний доступ на ринок Великої Британії. Україна отримає додаткові та кращі умови доступу до ринків ЄС та Британії. Одночасно кількість товарів, щодо яких діють тарифні квоти, не змінилася.

“Тобто йдеться про фактичне збільшення безмитних тарифних квот для України. До існуючої квоти ЄС, яка залишилися незмінною, додалася й британська. На всі квотовані товари збільшення складатиме в діапазоні від 13 до 20%”, – підкреслює експерт.

Нагадаємо, у Києві розпочався унікальний форум-виставка міцних напоїв «Міцний Крафт 2020».


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: