АГРОРЕГІОНИ

Зруйнована ферма на Київщині відновила виробництво добрив

28.08.2023 14:14
6515

Фермерка та власниця ТМ Plant Feed Ксенія Костенко за рахунок гранту від міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience відновила виробництво органічних добрив, яке було зруйноване навесні 2022 року під час окупації російською армією Київської області, пише agronews.ua.

Як говориться у повідомленні компанії, до повномасштабної війни Ксенія Костенко на двох земельних ділянках загальною площею біля 4 га щорічно вирощувала близько 80 т моркви та буряку. А також виробляла за власною запатентованою розробкою органічне добриво з використанням цеоліту з українських Карпат. В 2020 році вона виграла свій перший грант від Corteva на програмі TalentA для реалізації проєкту забезпечення питною водою села Синяк Бучанського району, де вона живе. 

Зазначається, що у перші дні війни ферма Ксенії Костенко була окупована і протягом місяця, коли район Бучі був зайнятий російською армією, загарбники розтрощили виробництво, розікрали запчастини в техніки та замінували поля й будинки. Після деокупації фермерка вирішила прикласти всі зусилля для відновлення господарства та взяла участь в освітньо-грантовій програмі ТalentA-2022. За рахунок виграного гранту вона змогла забезпечити відновлення виробництва добрив в обсязі не менше 8 т щотижня та дати роботу близько 7 односельцям, деякі з яких тимчасово мешкають на базі підприємства.  

«Я була в розпачі, коли побачила шкоду, яку окупанти завдали моїй фермі, але дуже хотіла все відновити, запустити наново. ПрограмаTalentA від Corteva Agriscience дала мені необхідну фінансову підтримку та віру в те, що в моїй громаді ще можна вести бізнес, можна розвиватися. Тому я дуже вдячна за цю підтримку, яка допомогла мені в найскрутніші часи», — говорить Ксенія Костенко. 

Наразі триває четвертий сезон програми TalentA-2023, в якій бере участь 134 учасниці. Після закінчення двомісячного навчання фермерки зможуть взяти участь в конкурсі грантових проєктів, спрямованих на зростання власного бізнесу та соціальної підтримки громад. Загальний грантовий фонд складає понад 1 млн грн і буде розподілений між переможницями за рішенням членів експертної ради. Оголошення відбудеться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: