НОВИНИ

Зросли ціни на страховку для суден, що прямують в українські порти

21.02.2022 15:01
b351f5a498bcf7647085c51382c8fb86

Визначення Об’єднаним військовим комітетом (консультативним органом із морського страхування) Чорного моря місцем підвищеного ризику дещо підвищило витрати на страхування для суден, що прямують в українські порти. Про це повідомляє The Globe and Mail, пише agronews.ua.

Опитані виданням учасники ринку зазначили, що в світлі військових ризиків зросли тарифи на фрахт, а частина вантажовідправників вимагають передоплату за обслуговування в Україні.

«Клієнти «нервували» після оголошення зони відчуження, запитуючи, «чи вплине це на контейнерні перевезення», — цитують журналісти Катерину Балютову, керуючу партнерку Marine Container Service.

Водночас ці тривоги виявилися в значній мірі невиправданими. Як повідомив у п’ятницю заступник міністра Мінінфраструктури Юрій Васьков, кількість суден, що заходять в українські порти, цього тижня була більшою, ніж за аналогічний період минулого року.  Таким чином, продовжилась тенденція до зростання вантажопереміщень, що пов’язана з великим урожаєм та високими цінами на сировинні товари.

«Наразі зростання страхових премій підвищило витрати на $2500 на стандартне судно, що прямує в Одесу. Це значно менше, ніж збільшення премій на $20 000 на суднах, які плавають навколо зруйнованого війною Ємену», — пише видання. 

Водночас це відрізняється від авіагалузі, де багато страхових компаній відмовились покривати страховкою польоти над Україною. 

Частина учасників галузі має інший підхід до ризику, зазначив Геннадій Іванов, директор BPG Shipping і Kronos Bulkers. «Є власники, чиї судна заходять до Сомалі. Щодо цього, Україна «не проблема», — цитує його газета. 

При цьому, на думку Іванова, будь-яка спроба заблокувати судна в Україну з високою ймовірністю заблокує рух і до російських портів.

Читайте також: Українська компанія створила новий бренд насіння з високим генетичним потенціалом.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: