НОВИНИ

Знайдено рішення проблеми кредитування фермерів

21.01.2020 16:02
daeb5ab505601c95bf3d17343dea6cb2-wide-big

Одна з проблем малого аграрія – це неможливість отримати кредит, пише на своїй сторінці у Facebook радник прем’єр-міністра України Олексій Мушак.

“Тому фермери прохолодно поставилися до прагнення уряду компенсувати до 5% кредитної ставки на викуп землі. Бо це не вирішувало проблеми. Все рівно більшість з них не може звернутися до банку. Через працю в тіні, аграрії не мають документів, які підтверджують наявність у них прибуткового бізнесу. Хоча він в них реально є.”- пише Мушак.

“Цю проблему вирішено. Поки що для малих кредитів до 5 млн. грн, яких достатньо для купівлі 100 га землі. Або ж перекриття потреби на земельний банк 500 га. Бо за різними оцінками, лише 20% пайовиків продадуть свою землю в перші 3-4 роки реформи.

Тепер деталі. НБУ вніс зміни у постанову №351. Раніше аграрій для отримання кредиту оцінювався індивідуально, по своїх фінансових показниках. Тому фермери без кредитної історії не могли взяти позику для розвитку свого бізнесу. Тепер же аграріїв зможуть оцінювати не індивідуально, а портфельно. Тобто, ризики при оцінюванні клієнта визначаються за історією сплат всіма аграрними клієнтами банку. Це дозволить вирівняти доступ до капіталу між малими, середніми аграріями та великими агрохолдінгами.

Оскільки земля – це прийнятна та ліквідна застава, то із запуском ринку землі фермери гарантовано зможуть отримати кредит в банку. А держава їм компенсує кредитну ставку до 5%. Підтримки уряду в розмірі 4.4 млрд. грн вистачить на купівлю 1 млн. га землі. Що більш ніж достатньо для малих аграріїв на перші роки після запуску ринку землі. Далі все залежатиме від ціни за 1 га та облікової ставки НБУ.”


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: