НОВИНИ

Злакові бур’яни – не перепона врожайності

23.05.2022 09:03
Soybean Field

Гідротермічні умови, що складаються у весняний період, не завжди сприяють повноцінному росту та розвитку культурних рослин – чого не скажеш про бур’яни, які у процесі еволюції виробили посилену стійкість до несприятливих погодних умов та інших стрес-факторів. Тож сьогодні в поcівах соняшника та сої можна спостерігати стрімкий розвиток бур’янової рослинності, в тому числу злакових видів і падалиці культурних рослин. Ці «непрохані гості» розвиваються значно краще та швидше від культур і конкурують із останніми за необхідні їм ресурси. У зв’язку з цим фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK наголошують на важливості надійного післясходового захисту і рекомендують обирати максимально ефективні рішення, пише  agronews.ua.

«Як відомо, соняшник і соя культури із досить тривалим гербокритичним періодом, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Так, у соняшника він складає до 50 діб, аж до утворення «зірочки», коли культура здатна закрити міжряддя. Щодо сої, вона є ще менш конкурентноспроможною по відношенню до бур’янів. Відповідно, на початкових етапах вегетації ці культури надзвичайно чутливі до конкуренції за життєво необхідні ресурси з боку сегетальної рослинності, зокрема злакових видів бур’янів, а також падалиці зернових і кукурудзи, які часто бувають їх попередниками у сівозміні. Щоб забезпечити культурним рослинам безконкурентний простір за світло, вологу, простір та елементи живлення, необхідно, окрім ґрунтового захисту, обов’язково застосовувати страхові гербіциди: так ваші посіви отримають все необхідне, щоб реалізувати потенціал майбутньої врожайності».

Для повноцінного знищення однорічних і багаторічних злакових видів бур’янів, а також падалиці зернових і кукурудзи в посівах соняшника, сої та інших дводольних культур Олександр рекомендує застосувати високоефективний системний гербіцид Кельт (флуазифоп-п-бутил, 150 г/л). Флуазифоп-п-бутил у його складі швидко поглинається поверхнею листя, гідролізується до вільної кислоти (флуазифоп-п) і транслокується ксилемою та флоемою, накопичуючись у кореневищах і столонах багаторічних бур’янів і меристемах злаків.

Діюча речовина є інгібітором ферменту ацетил-КоА карбоксилази – цей ензим каталізує перший етап синтезу жирних кислот. В результаті блокування ферменту припиняється виробництво фосфоліпідів, які використовуються для будівництва нових мембран та є необхідними для клітинного росту бур’янів.

 Тому протягом кількох годин припиняється їх ріст, надалі відбувається поступове знебарвлення листків, і через 2-3 тижні вони повністю всихають та гинуть.

Поряд із потужною дією на бур’яни гербіцид характеризується надзвичайною «м’якістю» та толерантністю до культурних рослин, в тому числі овочевої групи: після обробки відсутні будь-які прояви фітотоксичності на культурах, зокрема й опіки листового апарату. Крім того, він не має післядії на наступні культури в сівозміні.

Ще однією значною перевагою є надзвичайно широке технологічне «вікно» застосування гербіциду в посівах або насадженнях культурних рослин. Завдяки цьому ви можете забезпечити посівам надійний ефективний захист у гнучкі терміни.Перегляди: 12
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: