НОВИНИ

Земельна реформа: названо Топ-3 земельних поразок у 2020 році

01.01.2021 10:09
ley-arbol

Без перебільшення, 2020 рік можна назвати роком земельної реформи, або краще сказати «роком реформування земельних відносин», написав Денис Башлик, директор зі зв’язків із державними органами Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу». Про це повідомляє epravda.com.ua, пише agronews.ua.

Топ-3 поразок у 2020 році названо:


Першою поразкою стало неприйняття Верховною Радою у другому читанні законопроєкту № 2194, який мав би нормалізувати питання управління земельними ресурсами, знищення корупційних схем у земельній сфері і відновлення справедливості для українців. 

Допоки розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів не буде передано у комунальну власність територіальних громад, доки не буде запроваджено єдину перевірку документації із землеустрою — ні про який цивілізований ринок не варто й говорити.


Ще одним «розчаруванням року» стало повне «згортання» електронних аукціонів. Законопроєкт № 2195, який мав би суттєво мінімізувати рівень поширених корупційних практик на ринку землі, досі не було прийнято у другому читанні. 


Третьою, не менш болючою поразкою, лишається Закон про консолідацію земель, який ніби «Дамоклів меч» підвішений у плані дій уряду на майбутній рік. 

За попередніми даними, направлення законопроєкту заплановано через пів року після прийняття закону про землю. Як буде насправді — невідомо. 

На сьогодні аграрний виробник навряд чи з упевненістю може сказати, що відчуває себе захищеним у правах на землю, а у переддень відкриття ринку землі, ситуація лише погіршується. 

Якщо відкинути всі ризики, що існують у не правовому полі, нинішня ситуація у земельних відносинах все ще створює додаткові ризики, які виникають через відсутність механізму консолідації. Тож прийняття цього закону у межах комплексної земельної реформи є невідкладним.

Зрештою попри таку «ложку дьогтю» у земельній сфері, ніщо не зможе нівелювати цьогорічні досягнення. Щодня створюється надійне підґрунтя для подальшого розвитку, тож земельні відносини виходять на новий рівень.

Головне — не збавляти темп та не робити кроків назад.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: