НОВИНИ

Збільшився обсяг кредитів наданих за програмою 5-7-9

25.11.2020 12:32
286413

За попередній тиждень до участі в програмі “Доступні кредити 5-7-9” доєдналося 222 нових підприємця, з якими підписано договори на суму 324 млн. Всього ж, станом на сьогодні, видано 5 813 кредитів на загальну суму 13,5 млрд грн. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки, пише agronews.ua.

“З кожним днем кількість підприємців, які підписують угоди за “5-7-9”, стає більшою. Це свідчить про те, що навіть в умовах світової економічної невизначеності та логічного спаду у плануванні кредитних зобов’язань, попит на програму залишається”, – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Так, за його словами, за ІІІ квартал 2020 року обсяг наданих за програмою 5-7-9 кредитів збільшився майже в 10 разів – з 1 млрд грн (станом на 1.07) до 9,9 млрд грн (станом на 1.10). Натомість кількість підписаних договорів зросла в 4 рази з 1 033 до 4 127 за аналогічний період.

Станом на сьогодні, розподіл за напрямками кредитування виглядає наступним чином:

✔️ Інвестиційні кредити під 5-7-9% – 2552 (44%), це профінансовані нові проекти з придбання або модернізації різноманітної техніки та обладнання, нежитлової нерухомості, будівництва чи ремонту приміщень, де здійснюється бізнес. За цим напрямок також фінансується розвиток франчайзингових проектів з можливістю профінансувати оборотний капітал до 25% в межах інвестиційного проекту.

✔️ Кредити на рефінансування під 0% – 2259 (39%), це рефінансовані кредити, які були раніше видані у різних банках. До 31 березня 2021 такі кредити будуть коштувати 0%, а зекономлена ліквідність дозволить зберегти бізнес та працівників.

✔️ Кредити на поповнення оборотного капіталу під 3% – 787 (14%), короткострокові кредити на поточні потреби бізнесу (оренда, закупівля сировини, зарплатня, обслуговування техніки та обладнання тощо)

✔️ Інші види кредитів за програмою – 3%.

“Розподіл напрямів кредитування є достатньо рівномірним. Попити на рефінансування з огляду на зрозумілі всім тренди, спричинені пандемією, виглядають очікуваними та логічними, адже видача нових кредитів наразі обмежена”, –  додає Міністр.

Варто зазначити, що й частка компаній, які планували брати банківські кредити, зменшується, що є зрозумілим у світлі ситуації з пандемією та карантином та не дає можливості передбачити стабільність ведення бізнесу.  


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: