НОВИНИ

Збільшення обсягів торгівлі агропродукцією стане пріоритетом співпраці України та Білорусі

05.10.2019 08:06
c3fc9321-0099-4767-9831-b78dcc864681зображення_viber_2019-10-03_13-55-19 (1)

Україна та Білорусь розвиватимуть торгівлю аграрною продукцією. Держпродспоживслужба та Міністерство сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь позитивно оцінюють рівень співпраці компетентних органів обох держав у рамках робочої групи з вирішення проблемних питань взаємного товарообігу в частині застосування ветеринарно-санітарних заходів. Таку оцінку дали Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа та заступник Міністра сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь Іван Смільгинь за результатами засідання українсько-білоруської робочої групи з вирішення проблемних питань взаємного товарообігу в частині застосування ветеринарно-санітарних заходів, яке відбулося 03 жовтня 2019 року в рамках Другого форуму регіонів України та Республіки Білорусь у м. Житомирі, пише consumer.gov.ua

Учасники українсько-білоруської робочої групи обговорили питання співробітництва в сфері ветеринарного і продовольчого контролю, стан погодження форм міжнародних ветеринарних сертифікатів для використання в двосторонній торгівлі, перспективи включення підприємств до реєстрів, які надають право експорту продукції тваринного походження, а також розвиток подальшого двостороннього співробітництва між компетентними органами в сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарії України і Республіки Білорусь.

«Робота спільної українсько-білоруської групи побудована на фаховому рівні і спрямована на узгодження позицій з питань, які раніше були для обох сторін проблемними, а це насамперед погодження ветеринарних сертифікатів та проведення інспектування підприємств для виходу на ринки України та Білорусі. Зараз у вирішенні цих питань ми бачимо суттєвий прогрес», – заявив Володимир Лапа.

За його словами, що українська сторона прагне розвивати двосторонні відносини з метою  збільшення обсягів взаємної торгівлі аграрною продукцією та обміну досвідом.

У свою чергу заступник Міністра сільського господарства і продовольства Республіки Білорусь Іван Смільгинь теж висловив задоволення процесом взаємного виходу на ринки обох країн.

«Спільна діяльність у форматі робочої групи стала поштовхом для розвитку наших відносин, і за рік ми досягли чималих результатів, які відображаються у темпах росту взаємної торгівлі. Дуже приємно констатувати, що всі проблемні питання ефективно знімаються в рамках двостороннього фахового діалогу», – підкреслив заступник Міністра.

За результатами українсько-білоруської робочої групи Голова Держпродспоживслужби та заступник Міністра підписали протокол засідання, в якому констатували готовність розвивати подальше двостороннє співробітництво між компетентними органами в сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарії.

Сторони також наголосили на важливості оперативного обміну інформацією між компетентними органами України та Білорусі з метою синхронізації протиепізоотичних заходів, а також для запобігання занесенню та поширенню небезпечних інфекційних захворювань тварин.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: