НОВИНИ

Зареєстровано законопроект, який вирішить питання відшкодування ПДВ при експорті сої

07.03.2019 17:16

В Раді зареєстровано законопроект, що повинен вирішити проблему відшкодування ПДВ при експорті сої. Згідно з чинним формулюванням абзацу 4 пункту 63 перехідних положень Податкового кодексу України, сільськогосподарські підприємства – виробники соєвих бобів та насіння свиріпи або ріпаку, що вирощені ними на землях сільськогосподарського призначення, які перебувають у власності або користування таких сільськогосподарських товаровиробників, мають право на відшкодування ПДВ при експорті сої, повідомляє УКАБ.

Однак, у 2017 році з Податкового Кодексу України було виключено поняття «сільськогосподарське підприємство», у зв’язку з чим, Державна фіскальна служба повідомила про неможливість застосувати положення зазначеного пункту допоки поняття «сільськогосподарське підприємство» не буде визначено чинним законодавством.

Для вирішення законодавчої прогалини УКАБ звернувся до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики з пропозицією внести відповідні поправки до Податкового кодексу України. Відповідний законопроект зареєстровано 25 лютого під номером 10027-2 та вже надано на розгляд Комітету.

Читайте також: У Раді зареєстровано законопроект, який обмежить отримання держпідтримки агрохолдингами

Разом з цим, у зв’язку з тривалою процедурою внесення змін до чинного законодавства, також направлено звернення до Міністерства фінансів України з проханням надати узагальнюючу податкову консультацію про те, що до моменту набуття чинності відповідних законодавчих змін, Державна фіскальна служба для реалізації положення п. 63 перехідних положень Податкового кодексу, може застосовувати поняття «сільськогосподарський товаровиробник», визначене ст. 14 Податкового кодексу.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: