ВАЖЛИВО

Запуск ринку підвищить ціни на землю вдвічі

30.05.2021 13:51
Zemlya08

Відкриття ринку землі сприятиме зростанню цін на землю щонайменше удвічі протягом перших 3-5 років. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на Всеукраїнському форумі «Україна 30», пише  agronews.ua.

Він навів дані Міністерства економіки, відповідно до яких в останні роки громадам у власність передали понад 4 млн гектарів землі оціночною вартістю близько $20 млрд.

Голова уряду наголосив, що «від реформи виграють землевласники – близько 7 млн українців, які мають земельні ділянки». Дрібні та середні фермери отримають першочергове право викупу землі у випадку продажу свого паю землевласником. 

Щодо земельних аукціонів Шмигаль зауважив, що громада отримує можливість самостійно організовувати їх та отримувати максимальні надходження до своїх бюджетів.

«Сьогодні середня плата за оренду становить близько 7 %, успішний досвід проведення земельних аукціонів попередніх років показав, що середня ставка завершення таких аукціонів може становити 18% від нормативної грошової оцінки земель.Тобто потенціал збільшення надходжень до місцевих бюджетів від ефективного управління земельними ресурсами, переданими громадам, становить до 12 млрд грн», – підсумував він.

Читайте також: які наслідки матиме для українців відкриття ринку землі


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: