Введення так званих “соєвих правок” відрізало частину дрібних та середніх українських виробників сої від експортних ринків, вважає керівник регіонального представництва Асоціації «Дунайська Соя» в Україні Оксана Просоленко. Про це вона повідомила під час онлайн-конференції, пише agronews.ua.
У результаті, експортери не змогли сформувати достатніх обсягів сої для постачання, передусім, до країн ЄС. Що, відповідно, призвело до часткової втрати позицій на цих ринках.
Нагадаємо, у грудні 2017 року Верховна Рада прийняла так звані “соєво-ріпакові правки”, якими відмінила відшкодування сої з 1 вересня 2018 року до 31 грудня 2021 року та ріпаку з 1 січня 2020 до 31 грудня 2021 року.
Український малий та середній аграрний бізнес втрачав більше 10 доларів на кожній тонні реалізованої сої в результаті “соєвих правок”.
У 2020 році Верховна Рада проголосувала у другому читанні за законопроєкт № 1210, чим скасувала у тому числі так звані “соєві правки”. Але відбулося це із запізненням, вважають експерти.
Отже, негативні наслідки введення “соєвих правок” – часткова втрата експортних ринків для українських виробників та експортерів сої – у 2020 році подолані не будуть.
Нагадаємо, в Україні названо, чому зростають ціни на вітчизняний ріпак.