НОВИНИ

Закупівельні ціни на українську пшеницю зросли до найвищих за сезон

31.12.2020 07:02
main-46962

В Україні закупівельні ціни на пшеницю в портах виросли до найвищого в цьому сезоні рівня 245-250 $/т. Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі ГрейнТрейд, пише agronews.ua.

Кількість пропозицій обмежена, оскільки фермери стримують продажі в очікуванні набуття чинності закону про зниження ставки ПДВ для аграріїв з 20% до 14%, що дозволить зекономити на бюджетних оплатах, хоча на тлі зниження ПДВ трейдери відповідно зменшать ціни.

Посіви озимини в Україні знаходяться в доброму стані, проте аграріїв турбує відсутність снігу, що збільшує ризик для посівів в разі приходу морозів.

Протягом наступних двох тижнів очікується тепла погода до +5 градусів з незначними дощами, тому погодні чинники поки не впливають на ціни.

У США та Росії на посівах озимини випали опади у вигляді снігу, що зменшує накопичений з осені дефіцит вологи, але в достатній мірі не може поповнити запаси ґрунтової вологи.

Березневі пшеничні ф’ючерси в США виросли:

на 1,56 $/т до 227,26 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго,

на 2,94 $/т до 214,95 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті,

на 1,38 $/т до 213,29 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі.

Ринок французької пшениці вчора отримав підтримку від Чикаго та оголошення закупівельного тендеру Алжиром, де високі шанси на перемогу має європейська пшениця.

Березневі ф’ючерси на борошномельну пшеницю на MATIF виросли на 1 €/т до 212 €/т або 260,55 $/т.

Нагадаємо, стало відомо, чи зросте ціна на українську олію у 2021 році.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: