НОВИНИ

Закупівельні ціни на молоко в Україні б’ють європейські рекорди

09.11.2021 18:03
1599306303340322374

У першій половині 2021 року закупівельні ціни на молоко-сировину ґатунку екстра в Україні були практично ідентичними із середніми цінами в ЄС, то у другій половині вже стали їх суттєво перевищувати: у серпні – на 7 %, у вересні – на 8 %, у жовтні – майже на 12 %. Про це повідомляє «Спілка молочних підприємств України». пише agronews.ua.

За даними фахівців, перевищення рівня цін на молоко-сировину в Україні у вересні 2021 року склало над рівнем цін:

у Польщі – понад 18 %;

Латвії – майже 23 %;

Білорусі – понад 31 %.

Зазначається, що у жовтні відповідне співвідношення лише зросло – тобто розрив у цінах збільшився, автоматично знизивши конкурентоспроможність вітчизняної молочної продукції.

Тобто, ціна молоко-сировини у жовтні 2021 р. в середньому більш як на чверть перевищувала відповідний рівень цін в сусідніх країнах, які активно експортують свою молочну продукцію на український ринок», – ідеться у повідомленні.

Зазначається, що у таких умовах переробні підприємства працюють з дуже низькою маржинальністю – проте відповідний процес не може бути довготривалим.

Адже недоотримання прибутку буде провокувати відтік капіталу з галузі та відлякувати потенційних інвесторів від здійснення інвестицій в галузь. Державі саме час вживати заходи фінансового регулювання та підвищувати рівень державної підтримки – якщо в її плани входить збереження молочної галузі в Україні», – зазначили у Спілці.

Нагадаємо, що озвучено закупівельні ціни на зерно в Україні.Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: