ГОЛОВНЕ

Закон про врегулювання колективної власності на землю набув чинності

02.01.2019 10:30

З 1 січня 2019 року набрав чинності закон № 2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю», ухвалений 10 липня 2018 року. Цей законопроект як врегульовує проблему колективної власності на землю, так і запобігає «аграрному» рейдерству. Про це свідчать дані сайту Верховної Ради.

Зокрема, закон № 2498-VIII передбачає наступні новації. Землі ліквідованих колгоспів передаються у власність територіальних громад. Процес розпаювання сільськогосподарських угідь має завершитись до 2025 року, при цьому несільськогосподарські землі мають обов’язково переходити у комунальну власність.

Лісосмуги віднесено до земель сільгосппризначення і врегульовано їх передачу в оренду. ОТГ можуть створювати комунальні підприємства і закріпляти лісосмуги в постійне користування. Це дозволить зберегти лісосмуги від знищення.

Право орендувати польові дороги надано всім орендарям масивів. Тим, хто використовує земельні ділянки масиву, можуть бути передані в оренду виключно ті польові дороги, які перебувають всередині масиву; польові дороги, які обмежують його, залишаються землями загального користування.

Земельні ділянки під польовими дорогами, розташовані у масиві земель сільгосппризначення (крім польових доріг, що обмежують масив), можуть використовуватися землекористувачем як для проходу (проїзду) до інших земельних ділянок, так і для вирощування агропродукції. Закон фактично закріпив багаторічну практику використання польових доріг для вирощування сільгосппродукції.

Інвентаризацію земель можуть ініціювати власники, орендарі земель або місцеві ради. Це дозволить громадам виправити всі помилки для внесення земельних ділянок у Держгеокадастр.


Перегляди: 1
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: