НОВИНИ

Закон про скасування держмонополії на спирт вступив у силу

15.12.2019 10:27
загружено

Закон президента України Володимира Зеленського, який передбачає скасування державної монополії на виробництво спирту, вступив в силу в суботу, 14 грудня.

Документ напередодні був опублікований у виданні Голос України.

Закон набуде чинності 1 липня 2020 року. Він скасовує державну монополію на виробництво спирту з метою вивести ринок спирту з тіні.

Зокрема, буде надана можливість суб’єктам господарювання будь-якої форми власності виробляти і продавати спирт, в тому числі на експорт, при наявності відповідної ліцензії. Обов’язкова умова для отримання ліцензії – установка цілодобового спостереження за місцем виробництва. Зараз спирт легально виробляють тільки заводи ДП “Укрспирт”.

У той же час, закон вводить обмеження на імпорт спирту до 1 січня 2024 року. Імпорт буде здійснюватися за ліцензією і не може перевищувати 10% обсягу виробництва спирту на підприємстві.

Крім того, відповідно до закону, виробляти алкогольні напої для реалізації на території України до 1 січня 2024 року можна буде зі спирту, який має статус українського товару відповідно до Митного кодексу.

Також закон до 1 липня 2021 року вводить зобов’язання щодо збереження робочих місць в розмірі 70% від штату на підприємствах, які підлягають приватизації.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: