НОВИНИ

Захист плодових насаджень після цвітіння

09.05.2022 09:09
shutterstock_1962268537-red

Недосконала система захисту, несвоєчасні обробки, сприятливі гідротермічні умови – все це в комплексі створює умови для масового поширення шкідників у багаторічних насадженнях. В підсумку це щорічно призводить значних недоборів врожайності і, відповідно, до значних збитків садівників. Щоб цього уникнути, фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK рекомендують не ігнорувати інсектицидні обробки і наголошують на їх своєчасності за проведення відповідного моніторингу.

«Комплекс шкідників, у тому числі кліщів, із року в рік спричиняє значні втрати врожайності плодово-ягідних насаджень, – зазначає керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець. – Так, за науково підтвердженими даними, втрати врожаю плодових культур за відсутності заходів контролю шкідників або за несвоєчасних обприскувань в окремі роки можуть становити до 40-45%. Такі колосальні цифри обумовлені тим, що, окрім прямої шкоди, шкідники наносять насадженням ще й опосередковану, шляхом псуванням зовнішнього товарного вигляду плодів та ягід. Тому з підвищенням температурного режиму, який сприяє розповсюдженню та активному живленню шкідників, я рекомендую проводити ретельний моніторинг за допомогою феромонних пасток та візуальних оглядів багаторічних насаджень і при перевищенні рівня ЕПШ неодмінно застосовувати високоефективні інсектициди».

Для ефективного контролю шкідників після повного цвітіння плодово-ягідних насаджень Олександр рекомендує обрати надзвичайно потужний інсекто-акарицид контактно-системної дії Антикліщ Макс (піриміфос-метил, 200 г/л + піридабен, 150 г/л + ацетаміприд, 50 г/л). Піриміфос-метил у його складі сприяє накопиченню ацетилхоліну в тканинах нервової системи шкідників, що призводить до порушення функцій різних органів та отруєння всього їх організму. Піридабен володіє швидким паралізуючим ефектом та тривалим періодом захисної дії і забезпечує контроль кліщів на всіх стадіях їх розвитку. Ацетаміприд блокує передачу нервового імпульсу через синапс, в результаті чого комаха гине від сильного нервового перезбудження.

Антикліщ Макс – універсальний у використанні препарат: він забезпечує одночасно контактну, системну, шлункову та фумігаційну дію. За рахунок вдалої комбінації діючих речовин препарат контролює максимально широкий спектр небезпечних шкідників, в тому числі тих, що мають у своєму циклі приховані стадії розвитку. Крім того, він є ефективним рішенням проти кліщів, діючи на основні стадії їх розвитку: яйце – личинка – німфа – дорослий кліщ. Також важливою перевагою продукту є можливість його використання в антирезистентних програмах захисту, оскільки в нього відсутня перехресна резистентність з іншими акарацидами.

Зважаючи на вище перераховане, своєчасне застосування інсекто-акараициду Антикліщ Макс забезпечить надійний та тривалий контроль комплексу небезпечних шкідників широкого спектра культур і допоможе уникнути непродуктивних втрат майбутньої врожайності.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: