НОВИНИ

За рік капуста в Україні подорожчала майже втричі

15.03.2019 11:12

Третій тиждень поспіль на українському ринку продовжує дорожчати білокачанна капуста. Зараз ціни на капусту в Україні в середньому в 2,8 рази вище, ніж роком раніше, повідомляють аналітики EastFruit.

Істотну підтримку цінам надає стрімке скорочення запасів капусти в господарствах. Так, на сьогоднішній день цю продукцію на українському ринку пропонують до продажу по 13-15 грн/кг ($0,49 – 0,56/кг), що в середньому на 12% дорожче, ніж тижнем раніше. Для порівняння: в кінці минулого робочого тижня ціна на цю продукцію, як правило, не перевищувала 13 грн/кг ($0,49/кг).

“Головним чинником підвищення цін на білокачанну капусту є обмежена пропозиція якісної продукції на ринку і користуються стабільним попитом. За словами виробників, погодні умови в поточному сезоні згубно позначилися на врожайності і якості капусти”, – повідомляють експерти.

Однак оператори ринку відзначають, що основними каналами збуту капусти в Україні виступають місцеві оптові компанії та роздрібні мережі, тоді як експортери практично не проявляють зацікавленості в придбанні даного виду продукції.

При цьому учасники ринку не виключають того, що тенденція подорожчання продукції збережеться і надалі, оскільки запаси капусти в господарствах стрімко скорочуються.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: