НОВИНИ

За рік фруктовий кошик в Україні подешевшав на 21%

03.02.2019 17:02

Станом на 1 лютого 2019 року основний набір фруктів в Україні коштував в середньому на 21% дешевше, ніж роком раніше на ту ж дату. Про це свідчать дані аналітиків EastFruit.

Основною причиною зниження вартості фруктового набору стало різке збільшення обсягів виробництва яблук в Україні в 2018 році. В результаті, пропозиція вітчизняного яблука залишається дуже високим з вересня 2018 року за величезній різноманітності пропонованих сортів яблука. Наразі середня оптова ціна на яблуко в середньому на 42% нижча, ніж роком раніше.

Зниження ціни на яблуко спричинило за собою зниження цін і на інші фрукти, не дивлячись на те, що вони, переважно, імпортуються. Наприклад імпортний банан, який займає друге місце після яблука за обсягом споживання в Україні серед фруктів, продавався першого лютого 2019 року в середньому на 27% дешевше, ніж роком раніше.

Перевиробництво яблук торкнулося практично всіх країн Європи, що негативно вплинуло на світові ціни бананів, тому що попит на них дещо знизився.

Менш істотно знизилися ціни на цитрусові в Україні. Мандарини подешевшали на 12% по відношенню до минулого року, лимони – на 9%, а ціни на апельсини взагалі практично не відрізняються від торішніх.

У 2018 році Україна імпортувала на 5% більше бананів і на 27% більше цитрусових, ніж в 2017 році. Частково це було обумовлено високими цінами на яблуко в першій половині сезону. Всього в 2018 році цитрусових було ввезено 338 тис. тонн, а бананів – 251 тис. тонн. При цьому внутрішні продажі яблука оцінювалися в 400 тис. тонн.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: