НОВИНИ

За 11 місяців 2020 року Україна експортувала продукції АПК на $20 млрд

27.01.2021 10:40
freight-forwarding-3pl-australia

За даними Держстату у січні – листопаді 2020 року український експорт продукції АПК та харчової промисловості склав 20 млрд дол. США, що на 0,3% або на 62,3 млн дол. США менше в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. При цьому позитивним моментом є тенденція до уповільнення темпів зниження експорту. Про це повідомляє пресслужба Мінекономрозвитку, пише agronews.ua.

«Україна є важливим торговим партнером і одним з найбільших експортерів аграрної та харчової продукції на світові ринки. Українське продовольство користується попитом на кращих ринках ЄС, які висувають високі вимоги до якості продуктів. За звітний період Україна поставила в ЄС аграрної та харчової продукції на суму 5,8 млрд дол. США або 28,9% від загального експорту такої продукції», – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Топ-5 країн, до яких найбільше експортовано продукції АПК за 11 місяців 2020 року:

– Країни ЄС – $5,8 млрд;

– Китай – $3,1 млрд;

– Індія – $1,3 млрд;

– Єгипет – $1,3 млрд;

– Туреччина – $902,9 млн.

Традиційно найбільше за звітний період було експортовано зернових культур, олії та м’ясної продукції. Крім того, збільшилось постачання олії соняшникової, ячменю, пшениці, меду, плодів та горіхів, хлібобулочних та кондитерських виробів тощо.

Довідково: дана інформація подана на основі даних Держстату, які оприлюднюються через 45 днів після завершення звітного періоду. В інших випадках інформація може надаватися на основі оперативних даних Держмитслужби.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: