НОВИНИ

Окупанти вивозять з України насіння соняшнику

30.07.2022 15:24
7dbfa98---------

росія вивозить з тимчасово захоплених районів України не лише зерно, а й насіння соняшнику. Про це повідомляє ВВС, пише  agronews.ua.

Оголошення про вивезення соняшнику з українських територій, зайнятих російськими військами, публікують серед іншого у закритому чаті у WhatsApp на 500 учасників. «Насіння. Чернігівка (Запорізька область). Ростов-на-Дону. Возити багато, машини на круг», «Супровід транспорту забезпечуємо. Боїв та прольотів немає, спокійно. Скрізь російські блокпости. Машини скрізь по зеленій» — наводяться в статті приклади оголошень.

Перевізників для вивезення українського соняшнику шукають не лише у закритих, а й у відкритих телеграм-чатах щодо пошуку зерновозів, пише Русская служба Би-би-си. При цьому організатори вивезення заявляють, що йдеться про «не викрадену» продукцію, а про «підконтрольну військово-цивільну адміністрацію», як називають призначених після російської окупації місцевих чиновників.

З України насіння соняшнику вивозять на підприємства у Воронезькій та Ростовській областях, а також у Краснодарському краї. Серед адрес у чатах з перевезення згадується завод у Воронезькій області, що входить до групи «Благо», та підприємства агропромислових груп росії «Юг Руси» у Ростовській області.

Про які саме обсяги соняшнику, що вивозиться, йдеться — незрозуміло. Мабуть, його вивозять менше, ніж зерна. Не виключено, що частина насіння соняшнику, вилученого в українських фермерів, переробляється на олію на підприємствах, розташованих на тимчасово зайнятих російськими військами територіях.

Крім того, наголошується, що в росії 2021 року був рекордний урожай соняшнику — понад 15,5 мільйона тонн, при цьому його експорт було заборонено, щоб не допустити зростання цін на російському ринку.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: