АГРОРЕГІОНИ

З нового родовища на Закарпатті добули першу сіль

06.08.2023 16:19
a571b89b582714de11578e7f3bf76b1d_M

У Закарпатській області добули першу сіль у межах розробки Тереблянського соляного родовища, що на Тячівщині. Про це повідомив в Телеграмі голова Закарпатської ОВА Віктор Микита.

«Під час координаційної наради щодо економічної, соціальної та безпекової ситуації в Закарпатській області під керівництвом Президента Володимира Зеленського передав главі держави першу сіль, добуту в межах розробки Тереблянського соляного родовища, що на Тячівщині», – йдеться в повідомленні.

Як зазначив голова ОВА, ця подія має колосальне значення для продовольчої безпеки країни й економічного розвитку регіону.

«Родовище на Закарпатті зможе на 100% забезпечити Україну технічною і кухонною сіллю, яка в найближчій перспективі буде поставлена для утримання доріг у зимовий період та для закриття потреб населення», – додав він.

Нагадаємо, що технічну сіль із Тереблянського соляного родовища повинні були почати видобувати ще в лютому 2023 року.

Проєкт із видобутку солі на Закарпатті має державне значення, у межах інвестиційної угоди з ТОВ «КАТІОН ІНВЕСТ» триває розробка родовища солі.

За попередніми підрахунками, у перспективі родовище зможе забезпечити 100% потреби України в технічній солі. На сьогодні потреба країни в такій солі становить до 450 тисяч тонн на сезон.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: