НОВИНИ

З Держрезерву продадуть зерно 15-річної давнини

10.11.2023 07:30
ow9vy1x0cjea8xl8byc2vx72cgkcivo4do2cdu9m

Незатребуване майно, що зберігається в Державному агентстві резерву, і термін зберігання якого закінчився, буде реалізоване на конкурсних засадах. Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні 7 листопада 2023 року, говориться у повідомленні Міністерства економіки України, пише agronews.ua.

Так, реалізації підлягає зерно врожаїв 2007-2018 років, що зберігається на потужностях Держрезерву. Визначені терміни зберігання зерна державного резерву — 2 роки. Зважаючи, що якість зерна дедалі погіршується, а отже його вартість зменшується, зволікання з реалізацією загрожує державі більшими збитками. 

Нарешті буде реалізоване на конкурсних засадах незатребуване моторне масло М-63/10D, термін зберігання якого також завершується, а також шапки зі штучного хутра для військовослужбовців («шапки-ушанки»), закладені до Держрезерву на початку 2000-х років. 

«Реалізація незатребуваного майна, термін зберігання якого закінчився, дозволить державі заощадити кошти, які сьогодні витрачаються на його зберігання. Фактично майна, яке виявилося непотрібним замовникам навіть в умовах війни, що само по собі показово. Натомість надходження від продажу дозволять нам освіжити та поповнити запаси Держрезерву. Будуть придбані матеріальні цінності з актуальної номенклатури, яка відповідає вимогам сучасності, потребам держави та замовників», — зазначив заступник міністра економіки Ігор Фоменко.

У міністерстві зауважили, що нині триває реформа держрезерву, головною метою якої є створення сучасної, ефективної та раціональної системи державних резервів. 16 грудня 2023 року набуває чинності Закон України «Про державні резерви», який є одним із ключових для реалізації реформи. Серед ключових змін що запроваджуються реформою, зокрема:

  • Розмежовуються поняття державного матеріального та державного мобілізаційного резервів, впроваджуються нові принципи та напрями формування номенклатури матеріальних цінностей.
  • Чітко виписані повноваження органу, що реалізує державну політику у сфері державного резерву, завдання та повноваження інших відповідальних органів держвлади.
  • Запроваджуються інститути резервування та відповідального зберігання (в т.ч. зберігання за межами країни), обов’язкове страхування матцінностей, що резервуються чи розміщуються на відповідальне зберігання в Україні, передбачаються міжнародні банківські гарантії для зберігання за кордоном.
  • Впроваджуються механізми, які забезпечать своєчасне освіження матеріальних цінностей у разі необхідності їх списання з подальшою переробкою або утилізацією, встановлюються чіткі терміни зберігання та освіження матрезервів тощо.
  • Продаж матеріальних цінностей державного матеріального резерву — виключно на електронному аукціоні, який проводиться в електронній торговій системі.
  • Запроваджується єдиний реєстр державних резервів, посилюється контроль за державними резервами та відповідальність за порушення законодавства, умов договору зі збереження і т. ін. 


Перегляди: 659
Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: