НОВИНИ

Європейський проєкт виготовляє автозапчастини з сільськогосподарських відходів

11.01.2024 18:07
Європейський проєкт виготовляє автозапчастини з сільськогосподарських відходів

Природні матеріали, включно з сільськогосподарськими відходами, можуть зробити автомобільну та інші галузі промисловості більш стійкими та менш токсичними. Це демонструє проєкт BARBARA, який фінансується Європейською комісією та приватним сектором.

Читай нас також у Viber та Telegram.

Проєкту вдалося зі звичайних харчових залишків, включаючи лимонну цедру, кукурудзяний крохмаль, мигдальну шкаралупу та шкірку граната, створити добавки до біополімерів.

З них за допомогою 3D-принтерів іспанського технологічного центру Aitiip дослідники розробили прототипи автомобільних деталей та будівельних форм.

Image 5

За її словами, автодеталі та будівельні форми були протестовані в польових умовах та продемонстрували, що циркулярна економіка можлива.

Проєкт BARBARA розпочав роботу, коли для 3D-друку був доступний лише один біополімер. Протягом кількох років дослідники не лише збільшили їх кількість, але й розробили нові процеси отримання та використання природних сполук – барвників із харчових відходів, біомордантів, які фіксують барвники, антимікробних речовин та ефірних олії з граната, лимона, мигдальної шкаралупи та кукурудзи.

Загалом BARBARA створила вісім матеріалів, що містять гранатовий і лимонний пігменти, гранатові біоморданти, лимонний ароматизатор і мигдальну шкаралупу. Їх можна використовувати замість існуючого пластику. 

Нові матеріали – різних кольорів, текстури та мають антимікробні властивості. 

11 партнерів проєкту надрукували з інноваційної біосировини прототипи дверних накладок, панелі приладів для автомобільної промисловості, форми для з’єднань, які використовуються у будівництві.

Автори проєкту вважають, що технологія зможе перейти до демонстраційної фази протягом наступних 4-5 років. 

Перегляди: 1

Перегляди: 2

Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: